×

Haberler

Develi Engelsiz Yaşam Merkezinde Otizm Farkındalık Günü Etkinliği

13 yaş ve üstü otizmli bireyler için ülkemizde tek rehabilitasyon merkezi olma özelliği de taşıyan Yukarı Develi Mahallesindeki Develi Engelsiz Yaşam Merkezinde “Otizm Farkındalık Günü” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe önceki dönem Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu, Belediye Başkanımız Adem Şengül, Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Ahmet Emin Keleş, Develi Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sait Postallı, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Toker, Belediye Meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

Dünyada ve ülkemizde özellikle son yıllarda otizmli bireylerde artış görülmesinden dolayı devletimizin bu konuda duyarlılık göstererek uzman kurum ve ekiplerle hizmet verdiğini belirten Belediye Başkanımız Adem Şengül: “3 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 12 bin 671 metrekare alana sahip, 7 ayrı bağımsız bölümden oluşan Rehabilitasyon Merkezinde 63 personel ile otizmli kardeşlerimize modern imkanlarla ve profesyonel bir şekilde hizmet verilmektedir. Bu özel günde otizmli özel kardeşlerime Yüce Mevla’dan sağlık ve afiyet dolu bir ömür diliyorum” açıklamalarında bulundu.

6 Haziran 2024 - 97 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019