×

KURUMSAL

Misyon ve Vizyonumuz
Misyonumuz
Mevzuatın verdiği hak ve yetkiler yardımıyla ve vatandaşlarından aldığı destekle; Develi'nin müşterek mahalli ihtiyaçlarını en ileri düzeyde karşılamak, Develi halkının yaşam seviyesini hep ileriye taşımak ve Develi'nin tarihi ve kültürel mirasını en iyi şekilde işleyerek daha da gelişmesini sağlamak.

Açıklama:

Belediyeler bir anlamda kamu yönetiminin yerel anlamda örgütlenmesi olduğuna göre, belediyelerin en büyük varlık nedenlerinden biri de ilçe halkına hizmet sunmaktır. Bunu yaparken de mevzuatın izin verdiği düzeyde, ilçe halkıyla birlikte ve diğer kamu ve özel kurum kuruluşların da yardımıyla en iyi, en verimli şekilde hareket etmek önem arz etmektedir. İlçe halkına sunulacak hizmetlerin de; hem Develi ilçesinin her yönden gelişmesini hem de Develi'de yaşayanların yaşam seviyelerini daha ilerilere taşıyarak örnek gösterilen bir ilçede yaşamasını sağlayacak hizmetler olması üzerinde durulmuş ve misyonumuz bu amaçlar doğrultusunda oluşturulmuştur. 


Vizyonumuz
Tarihi, kültürü ve develi ovasından aldığı mirasıyla; tarihsel kültürünü oturtmuş, geleneklerine sahip çıkıp, planlamalarını buna göre yapmış, her bakımdan geçmişinin tüm güzelliklerini geliştirmeye ve geleceğe taşımaya kararlı örnek bir belediye olmak.

Açıklama:

Develi ilçesinin hem tarihi, hem kültürel hem de çevre açısından büyük bir öneminin olduğu bilinmektedir. Elbette sadece bununla övünmek ve bu mirası koruyup, gözetip, geliştirmek için bir şey yapmamak düşünülemez. İşte bu nedenle Develi Belediyesi olarak geleceğe bakışımızı oluştururken Develi ilçesinin tarihsel kimliğine sahip çıkmayı, doğal dokusunu ve güzelliklerini korumayı ve yapılacak çalışmalarla herkesin gıptayla bakacağı bir Develi ilçesi oluşturmayı vizyonumuz olarak belirlemiş bulunmaktayız.
Bu vizyona ulaşmak için çalışırken halkımızın desteği, işbirliği, ekonomik-sosyal-teknolojik kaynakların iyi bir şekilde ve yerinde kullanılması da büyük bir önem arz edecektir.

Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019