×

Haberler

Yeniden Yapılan Yeşilyurt Cami İbadete Açıldı

Geçtiğimiz yıl Ocak Ayında yıldırım düşmesi sonucu kullanılamaz hale gelen Yeşilyurt Cami, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi ve hayırseverlerimizin de desteğiyle bir yıldan kısa bir sürede tamamlanarak bugün Cuma Namazı öncesinde ibadete açıldı.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın ev sahipliğinde yapılan açılış programına Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, önceki dönem AK Parti Kayseri Milletvekili hemşerimiz Sami Dedeoğlu, Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Hizmet-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Halil Özdemir, siyasi parti başkanları, muhtarlar ve diğer mahallelerden gelen misafirler katıldı.

Yıldırım düştüğü gecenin ertesinde camiyi ziyaret ederek Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç’la kullanılamaz hale gelen camiyi yeniden yapma kararı aldıklarını belirten Cabbar Başkan “Memduh Başkanımızla aldığımız yeniden yapma kararında bizleri yalnız bırakmayarak destek olan hayırseverlerimize de özellikle teşekkür ediyorum. Cuma’nın feyz ve bereketiyle yaptığımız bu açılışta bizleri yalnız bırakmayan belediyeciliğin duayeni AK Parti Genel Başkan Yardımcımı kıymetli Mehmet Özhaseki’ye davetimize icabet edip, programımıza teşriflerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bizler Develi Belediyesi olarak aynı ruh ve heyecanla hemşerilerimizin ihtiyacı olan hizmetleri gece-gündüz demeden ulaştırma gayretine devam ediyoruz. Bizlere bu hususta her daim destek olan Haseki Başkanımıza, İl Başkanımız Şaban Çopuroğlu’na ve Memduh Başkanımıza şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. Yapılan camimizin mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamalarında bulundu.

Yeşilyurt Mahallesine yapılan yeni caminin hayırlı olması ve emeği geçen Büyükşehir Belediyesi, Develi Belediyesi ve hayırseverlere teşekkürlerini ileterek sözlerine başlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki “Olan da hayır var derler. Geçtiğimiz yıl elim bir hadisede kullanılamaz hale gelen camimiz bugün daha güzel ve fonksiyonel olarak yeniden yapılarak ibadete açılmıştır. AK Parti olarak bizlerin en büyük farkı yapılacak olan hizmetleri en seri ve en güzel şekilde insanımıza ulaştırmaktır. Bugün de buna şahitlik ediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizlere her daim bağrını açan, dost sıcaklığını hissettiren Cabbar Başkanıma başarılarının devamını diliyor, Develimiz için her daim yanında olmaya devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek istiyorum. İnşallah el ele yürek yüreğe Develimizi gerek merkez gerekse kırsal mahallelerinde yapılan hizmetlerle daha da geliştirmeye güzelleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Cuma Namazı öncesinde protokolün açılış kurdelasını kesmesinin ardından ilk Cuma Namazı kılınan Yeşilyurt Camiinde namaz sonrası gelen misafirlere yemek ikramında bulunuldu. Böylesi güzel bir caminin böylesi güzel bir organizasyonla açılışının yapılmasından dolayı mahalle sakinleri adına Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı İsmail Özdemir emeği geçen herkese ve protokole şükranlarını iletti.


10 Aralık 2021 - 377 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019