×

Haberler

Valimiz Gökmen Çiçek'ten İlçemize Ziyaret

Yardımcıları Şenol Esmer ve Abdullah Kalkan ile birlikte ilçemize ziyarette bulunan Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek, İlçe Kaymakamımız Enes Emircan Buyuran, Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar ve kurum amirleriyle bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

VALİMİZ GÖKMEN ÇİÇEK'İN DESTEKLERİYLE İLÇEMİZ TURİZMDE ATAĞA KALKIYOR

📍 Sindelhöyük Mahallesinde Balık Evi, kamış ve hasır üretimhanesi

📍 Soysallı Mahallesinde Büyüleğen Mevki

📍 Sarıca Mahallesinde Çilek bahçesi

📍 Yukarı Develi Mahallesinde Sivasitti Hatun Cami ve Çamlık Mesire Alanı’nı

ziyaret edip incelemelerde bulunan Kayseri Valimiz Sayın Gökmen Çiçek İlçe Kaymakamımız Enes Emircan Buyuran ve Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’la birlikte Develi’nin turizmde atağa kalkması için yapılacak projeler hakkında istişarelerde bulundu.

Develi’nin tabi güzellikleri, kültürel ve tarihi mirasıyla turizmde ilgi odağı olması için bu zenginliklerden en güzel şekilde yararlanıp Develi’nin bir cazibe merkezi haline geleceğini belirten Valimiz Sayın Gökmen Çiçek “Kadim bir kent olan Develimizin Erciyes ve Kapadokya’ya yakınlığı da turizm için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Valiliğimizin öncülüğünde, Büyükşehir Belediyemiz ve Develi Belediyemizin de destekleriyle Develimizi turizmde atağa kaldıracak projeler üretip en kısa zamanda hayata geçireceğiz” açıklamalarında bulundu.

Ziyaretler esnasında tarihi ve turistik yerlerle ilgili Valimiz Gökmen Çiçek’e bilgiler veren Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “Geldiği günden beri Kayserimizde ve Develimizde fark yaratan, projeleri ve destekleriyle önümüzü açan sayın valimize göstermiş olduğu ilgiden dolayı şahsım ve hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Develimizin turizmde uğrak yeri olması için Valimiz Gökmen Çiçek’in talimatları doğrultusunda elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi.

23 Haziran 2023 - 503 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019