×

Haberler

Valimiz Gökmen Çiçek in de Teşrifleriyle Develi Akademik Gelişim Ve Başarı Projesi İş Birliği Protokolü İmzalandı

VALİMİZ GÖKMEN ÇİÇEK'İN DE TEŞRİFLERİYLE “DEVELİ AKADEMİK GELİŞİM VE BAŞARI PROJESİ” İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Develi Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Öksüt Madencilik arasında “Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi” iş birliği protokolü Valimiz Gökmen Çiçek'in de teşrifleriyle imzalandı.

Kayseri Üniversitesi Develi Seyrani Kampüsü'nde, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek'in öğrencileriyle buluşması ve söyleşi dersinin ardından ilgili protokolün imza töreni düzenlendi. Öksüt Madencilik Çevre, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan “Öksüt Madencilik olarak, bugün bu projenin bir parçası olduğumuz için mutluluğu savunmak. Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi; Kaymakamlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediye Başkanlığımızın da değerli katkılarıyla figürlerin başarısında önemli bir rol üstlenecek. Çok çeşitli içeriklerden oluşan bu proje, tüm sınırlarımızla birlikte geleceğimiz olan gençlerimizin eğitimlerini önemsemenin de göstergesidir. Ayrıca teşriflerinden dolayı Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Beyefendiye hoş geldiniz diyor, teşekkür ediyorum” dedi.

Proje kapsamında toplam sekiz farklı alana sahip destek olunacağını söyleyen Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “Gelecek olan gençlerin daha gelişmişlerine imkan sağlamak amacıyla oluşturduğumuz bu projemizin hayata geçmesinde en değerli Valimiz Sayın Gökmen Çiçek Beyefendi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor; gerçekleşmesini kutlarım dedi.

Çocuğunun başarısında önemli bir rol üstleneceğini yaşadıkları Kaymakamımız Mehmet Tunç “İlçemiz eğitimine büyük destek verecek olan bu güzel günde sevincimize ortak olan Sayın Valimiz Gökmen Çiçek Beyefendi başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyor; Hedefin bu kurs ve desteklerden en güzel şekilde istifade etmelerini temenni ediyorum” dedi.

İlçemize ziyaretinde bir akşamda birden fazla mutluluk yaşadığını söylediği Valimiz Gökmen Çiçek “Kadın Kooperatifimizin üretim harcamalarının amacına ulaşmasıyla mutluluk, Seyrani Kampüsümüzde eğitim gören gençlerimizin keyifli sohbetleriyle devam etti. Daha sonra ise Develi'de eğitime verilen önemin ve en önemli birlikteliğin çok güzel bir göstergesi olan bu protokolün imzalanmasını gördüklerinden memnun kaldı. Rabbimizin ağzımızın tadını bozmasın, birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bu görev ve önemli projeye destek veren kaymakamımıza, belediye başkanımıza, milli eğitim müdürümüze ve Öksüt Madencilik yetkililerini tebrik ediyor; amacıe hayırlı, uğurlu olmasını kutlarım” dedi.

Protokolü imzalanan “Develi Akademik Gelişim ve Başarı Projesi” kapsamında; Akademik gelişim ve başarıya ulaşmak için Destekleme Yetiştirme Kursları uygulaması, 5-6-7-8 ve 11-12'nci sınıflar için 56 adet elde edilebilecek deneme sınav organizasyonları, ilköğretim ve liselerdeki kütüphaneler için 40 adet kitaplık temini, ilköğretim ve liseler için 516 adet kaynak ve kitap seti temini, başarılı olan öğrenciler için motivasyon ödülleri temini ve ödül töreni organizasyonları, bilim laboratuvarı sınav kurulumları, sosyokültürel, sportif ve diğer eğitim etkinlikleri boyunca çocuklar için servis aracı temini, eğitim etkinlikleri boyunca başarılı öğrenciler için ödül töreni organizasyonları olmak üzere toplam farklı sekiz içerikte yapılacak destekleri kapsıyor. Protokol ile yıllarında okuldaki binlerce öğrenci kurslarından yararlanacak, çeşitli hediyeler alırken,

2 Aralık 2022 - 254 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019