Haberler

Uluslararası Grand Prix Velo Erciyes Bisiklet Turnuvası Tamamlandı

İlk etabı 3-4 Eylül, ikinci etabı da 14-15 Eylül tarihleri arasında yapılan Uluslararası Grand Prix Velo Erciyes bisiklet yarışı bugün tamamlandı.

Onlarca farklı ülkenin milli takımından katılan sporcuların pedal çevirdiği yarışmanın bugünkü son etabı saat 9.30’da Elite Kadınlar kategorisinde yarışan sporcuların Seyrani Kampüsünden start almasıyla başlandı. İlçe kaymakamlığı önünde sona eren parkurun sonunda Rusya Milli Takımından Tamara Dronova birinci, Ukrayna Milli Takımından Volerya Konenko ikinci, Rusya Milli Takımından Elizoveta Oskurova üçüncü oldu. En genç sporcu ödülünü ise Iulia Galımullina aldı.

Saat 14.00’da yine Seyrani Kampüsünden start alan Elite Erkekler kategorisinde yarışan sporcular da 132 km’lik parkuru İlçe Kaymakamlığı önünde tamamladılar. Elite Erkekler kategorisinde ise birinci Ukrayna Milli Takımından Mykyaylo Konanenko, ikinci yine Ukrayna Milli Takımından Vitaly Buts, üçüncü ise Ssoıs Miogee Cycling Team’den Fabricio Ferrari Barcelo oldu. Elite Erkekler kategorisinin en genç sporcusu unvanını ise Rusya Milli Takımından Sergey Rostovtsev aldı.

Dereceye giren sporculara ödüllerini Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Adem, Demir, Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet güçlü ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici verdi. Develi’nin doğa sporlarında özellikle de bisiklet sporunda önemli bir konum elde ettiğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “İlçemizi uluslararası arenada temsil etme fırsatı bulduğumuz bu turnuvada emeği geçen bütün paydaş kurumlara teşekkür ediyorum. Bisiklet sporunun ilçemizde daha da sevilmesine vesile olacağını umduğum bu yarışmada ter döken bütün sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Develimizde özellikle gençlerimize sporun her türlüsünü sevdirmek adına desteklerimiz devam edecektir” açıklamalarında bulundu.

15 Eylül 2020 - 53 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019