×

Haberler

Memduh Başkandan Tabiat Harikası Kıpız Kanyonuna Ziyaret

Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç, Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Toker’le birlikte ilçemize 45 km uzaklıkta bulunan Kıpız Kanyonunu ziyaret ederek turizme kazandırılması hususunda istişarelerde bulundu.

Avlağa Mahallemizden hemşerimiz yerel yönetimler alanında ülkemizin en üretken bilim insanlarından olan Prof. Dr. Recep Bozdoğan’ın bilgiler verdiği Kıpız Vadisinin batısında Avlağa ve Çataloluk; doğusunda Sarıkaya ve Küçük Künye mahallelerimiz yer almakta. 500 m derinliğiyle ülkemizin en derin kanyonlarından olan Kıpız Vadisinin uzunluğu 16 km, en geniş yeri 2600 m olup yüzölçümü 2223 hektar büyüklüğündedir. 2409 m yüksekliğinde olan ve iki ana vadiden oluşan Kıpız Kanyonunda 7 km uzunluğundaki İkizindere ve 9 km uzunluğundaki Erikli Deresi rafting yapmak için de imkanlar sunuyor. Zengin bitki örtüsü ve yabani otlara ve hayvanlara ev sahipliği yapmasıyla ülkemizde tabiat severlerin ve doğa sporcularının uğrak yeri olması için alt yapı ve üst yapı çalışmaları hakkında istişareler yapıldığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç “Cenab-ı Allah’ın lütuflarından adeta saklı cennet olan bu tabiat harikası kanyonumuzu tanıtmak için Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de elimizden gelen desteği göstereceğiz. Bu güzelliği ülkemize kazandırmak için emek sarf eden Prof. Dr. Recep Bozdoğan Hocama da teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Homurlu ve Şarlak Şelaleleriyle aynı bölgede bulunan Kıpız Vadisinin tanıtılması ve turizme kazandırılması için Prof. Dr. Recep Bozdoğan Hocayla istişare halinde olduğunu belirten Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “İlgisinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç’a ve emeklerinden dolayı kıymetli hocama çok teşekkür ediyorum” dedi.

25 Ağustos 2023 - 748 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019