×

Haberler

Memduh Başkandan İlçemizdeki Muhtarlarla İstişare Toplantısı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç ilçemizdeki 77 muhtarla bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Yapılan yatırımların değerlendirildiği, yapılacak olan hizmetlerin de istişare edildiği toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Develi Kaymakamı Mehmet Tunç, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Genel Sekreter Yardımcıları Hamdi Elcuman ve Bayar Özsoy, daire başkanları ile muhtarlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada yaptığı konuşmada, “Develi’miz ay yıldızlı Türk bayrağına vatanına milletine devletine inancına bağlı insanlardan oluşuyor. Huzur ilçesi ve beldesi olarak tanımlanır. Bizlerde bizi seven, bizlere güvenen hemşehrilerimize layık olma yönünde gayret gösteriyoruz. Birbirimizin kadrini kıymetini bilelim. İnşallah birbirimize sahip çıkalım” dedi. Başkan Büyükkılıç, mahallelerdeki sorunları çözerek muhtarların başını dik tuttuklarını dile getirerek, “Mahallelerimizde sizler bizim elimiz, ayağımız, temsilcimiz, canımız, ciğerimizsiniz. Allah’ın izniyle birbirimize sahip çıkacağız. Sizler bizlere sorunları taşıyorsunuz, bizler de onu gidermek suretiyle sizlerin başını dik tutuyoruz, bizler de dua alıyoruz. Olayı böyle görüyoruz” dedi.

Muhtarların kendisinin uç beyi olduğunu ve hizmetleri muhtarların eliyle ulaştırdığını belirten Cabbar Başkan “Muhtarlarımızla birlik ve uyum içinde Develimizin eksikliklerini tamamlamak için var gücümüzle gayret göstermeye devam edeceğiz. Bu hususta her zaman bizlerin destekçisi olan gerek tecrübesi ve birikimiyle gerekse ekip ve ekipman desteği ile Develimiz için üretilen her hizmette elini taşın altına koyan kıymetli büyükşehir belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyor, yapılan toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Develi’de her kurum ve kuruluşla tam bir uyum ve muhabbetin olduğunu belirten Kaymakam Tunç “Muhtarlarımız bizlerin eli ayağı, Develimizin nabzını onların verdiği doğru bilgilerden tutuyoruz. Bu birlik ve beraberliğin daim olmasını diliyor, hizmetlerinden dolayı büyükşehir belediye başkanımıza Develi’li hemşerilerim adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar toplantıda mahalle muhtarlarının talep ve önerilerini hem yazılı olarak not aldı hem de sözlü olarak tek tek dinledi. Toplantı sonrası ilçemizin ismini aldığı büyük komutan Dev Ali Türbesini ziyaret edip Fatiha okuyan Başkan Büyükkılıç ve beraberindeki heyet daha sonra ilçemiz Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi’ne ziyarette bulundular.

13 Eylül 2022 - 2517 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019