×

Haberler

KAYÜ Develi Hüseyin Şahin MYO'da Mezuniyet Coşkusu

Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu’nda 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı sonunda Aşçılık, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Lojistik, Çocuk Gelişimi, Bilgisayar Programcılığı ve Bilgisayar Teknolojileri programlarında eğitim gören 330 öğrenci mezun oldu.

Develi Seyrani Kampüsü Hidayet Tutum Kongre Merkezinde düzenlenen mezuniyet ve kuşak bağlama törenine, Develi Kaymakamı Sinan Aslan, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun, Develi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lütfullah Cebeci, Develi Sosyal ve Beşerî Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zeki Tekin, Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Delice, Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Suat Köylüoğlu, yüksekokul müdürleri, öğrenciler ve aileler katıldı.

Mezuniyet töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından Kayseri Üniversitesi’nin tanıtım filmi izlendi. Develi Hüseyin Şahin Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yılmaz Delice, öğrencileri en iyi şekilde yetiştirerek mezun etmekten dolayı mutluluk duyduklarını belirtti. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Derviş Boztosun da konuşmasında, Kayseri Üniversitesi’nin genç ama önemli bir üniversite olduğunu belirterek “Develi Kampüsümüz bizim merkezden sonraki en büyük kampüsümüz. Bizim öngörülerimize göre 5-6 yıl sonra yeni programların açılması ile birlikte 5 bin öğrenci kapasiteli bir kampüs olacak. Bu gelişmenin ana mimarı olan Develili hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi. Mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek sözlerine başlayan Cabbar Başkan “Develi Belediyesi olarak burada yapılacak her türlü eğitim faaliyetlerine katkı verme konusunda kendimizi zorunlu hissediyoruz. Üzerimize düşen sorumluluğu bundan önce de olduğu gibi, bundan sonra da yapmaya hazır olduğumuzu beyan etmek isterim” şeklinde konuştu. Develi Kaymakamı Sinan Aslan ise konuşmasında şunları kaydetti “Mezuniyetler hüzün ve mutluluk arasında gidip gelen bir duygudur. Ailelerinizi ve sizleri kutluyorum. Mezun oluyorsunuz. Bundan sonra zorlu bir hayat sizleri bekliyor. Ama sizlerin zorlukları aşarak başarılı olacağınızdan eminim.” Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Suat Köylüoğlu da kısa bir selamlama konuşması yaparak mezun olan öğrenci ve ailelerini tebrik etti.

Konuşmaların ardından 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı dönem birinciliğini paylaşan Merve Aksu ve Mustafa Numan Karakız mezuniyet kütüğüne plaket çaktı. Mezuniyet töreninde ayrıca Develi Seyrani Kampüsüne katkıda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’a ve Seyrani Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Suat Köylüoğlu’na teşekkür plaketi takdim edildi. Mezun öğrencilere şed kuşağı bağlanması ve mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından tören son buldu.

9 Haziran 2022 - 57 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019