×

Haberler

Kardeşlik Kervanı Suriye Yolunda

Verenel Develi Derneğinin Suriye’de savaş mağdurları için “Kardeşlik Kervanı Suriye Yolunda” isimli yardım projesi kapsamında toplanan insani yardımlar bugün dualarla uğurlandı.

Toplanan yardımları sınıflandırıp, savaş mağdurlarına ulaştırmak için hazır hale getiren ekipler toplamda 1600 yardım kolisi hazırladı. Verenel Derneği olarak mazlum coğrafyalardaki insanlara her daim yardım etmenin gayretinde olmaya devam edeceklerini belirten Develi Verenel Derneği Başkanı Mehmet Aslan “Kardeşlik Kervanı Suriye Yolunda ismiyle başlattığımız bu yardım kampayamıza destek olan herkese çok teşekkür ediyor, yapılan yardımların bir nebze de olsa kardeşlerimizin sıkıntılarını gidermesine vesile olmasını diliyorum” dedi.

Mazlum insanlara ülkemizin her zaman kol kanat gerdiğini Develi’nin de yardım kampanyalarına büyük destek verdiğini belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Suriye’de yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayarak oradaki kardeşlerimizin dertlerine derman olmak adına böylesi bir kampanya başlattıkları için Verenel Develi Derneğimize ve bu yardım ve kardeşlik kervanına destek veren kıymetli hemşerilerime de çok teşekkür ediyorum” dedi. Suriye’deki mazlumlara ulaştırılmak için hazırlanan “Kardeşlik Kervanı Suriye Yolunda” yardım tırı İlçe Müftüsü Emin Patan’ın yaptığı duanın ardından yola çıktı.

12 Şubat 2021 - 121 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019