×

Haberler

Kadir Yağlıoğlu Spor Salonu'nun Açılışı Yapıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Öksüt Madencilik iş birliği ve katkılarıyla Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu Kadir Yağlıoğlu Spor Salonu'nun açılışı Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç, Kaymakamımız Mehmet Tunç, Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar, Öksüt Madencilik Çevre, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan, Dış İlişkiler Müdürü Olgun Otyakmaz ve Halkla İlişkiler Ekibi ile İlçemiz Milli Eğitim Camiası'nın katılımıyla yapıldı.

3 milyon 636 bin 200 TL’lik maliyetle hayata geçirilen spor salonunda; yaklaşık 1050 metrekare olan zemin kattan oluşan Spor Salonu’nda 780 metrekare oyun salonu, soyunma odaları, duş alanları, ofisler, wc’ler, giriş ve teknik birimler bulunuyor.

Spor Salonu’nda folklor gösterisi ve saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar Başkan Büyükkılıç’ın kendilerini hiçbir zaman geri çevirmediğini belirterek “Develi’mizdeki en büyük ortaokulumuzun bahçesinde böyle bir tesisin yapılması bizleri çok mutlu etti. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Öyle güzel Büyükşehir Belediye Başkanımız var ki, gururumuz, Develili hemşehrilerimiz ne zaman yanına varsak bizi geri çevirdiğini asla görmedim. Hele eğitim, okul ile alakalı gittiğimizde öğrenci denilirse ‘akan sular durur’ diyerek bize katkı sağladı. Okullarımızın bütün işlemlerinde bize destek veren bir başkanımız var. Verdiği katkılardan ve varlığından dolayı yine Develi adına huzurlarınızda kendilerine çok teşekkür ediyor; ismi verilen Kadir Yağlıoğlu hocamı bir kez daha rahmetle anıyorum” dedi. Öksüt Madencilik Çevre, Sosyal ve Yönetişim Direktörü Pelin Usta Özkayhan ise gençlerin ve çocukların gelişiminde Büyükşehir Belediyesi ile birlikte katkı sundukları için Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini ileterek; Develi’deki eğitim kurumlarında sportif ve kültürel aktiviteleri daha da artırmak için işbirliği ve katkı sunmaya devam edebileceklerini belirtti.Öksüt Madencilik olarak, Eğitim Camiası ile birlikte geliştirdiğimiz projelere imza atmanın mutluluğunu yaşıyor emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz ifadelerini kullandı.

İlçe Kaymakamımız Mehmet Tunç ise günün anlam ve önemine işaret ederek, “Değerli okul müdürümüz, rahmetli Kadir Yağlıoğlu’nu çok manidar bir şekilde hatırlamak, anmak ve yaşatmak adına Büyükşehir Belediye Başkanımızın önderliğinde Öksüt’ün katkılarıyla yapılan kapalı spor salonu ilçemizin gençlerinin fiziksel ve zihinsel anlamda gelişimine çok büyük katkı sunacak. Kayseri’nin tüm ilçelerinde ilin ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda kalkınmasına kaldıraç etkisi yaratarak büyük katkılar sunan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ilçem adına, okulumuz adına şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, açılış töreninde yaptığı konuşmada, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde desteğini esirgemeyen Öksüt Madencilik’e teşekkür etti. Madencilik yetkililerin ‘Ne zaman kapılarını çalsak, bir sportif, eğitim ve sosyal alanda talepleri olsa bir varız’ dediklerini de dile getiren Büyükkılıç, spor salonunun Develi’ye hayırlı olmasını dileyerek, Öksüt Madencilik ile birlikte çok projeye imza atacaklarını söyledi. Daha önceden belirlenen programları nedeniyle Develi’deki programa katılamayan Vali Gökmen Çiçek’i telefonla arayan Başkan Büyükkılıç, törende Vali Çiçek’in de konuşmasına yer verdi. Develi’nin her geçen geliştiğini ifade eden Vali Gökmen Çiçek Develi’deki sportif, bilimsel alanlarda her türlü binaların yenilenmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirerek, Büyükşehir ve Öksüt Madencilik’in de katkıları ile bu spor salonunun açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından Büyükkılıç ve protokol üyeleri, dualarla kurdele kesimi yaparak, Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulu Spor Salonu’nun açılışını yaptı. Başkan Büyükkılıç, tüm misafirlerle birlikte salonun bölümlerini gezerek, incelemelerde bulundu ve öğrencilerin voleybol maçına katılım sağladı.

18 Ocak 2023 - 421 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019