×

Haberler

İlçemizde Şeker Pancarı Tarımından 326 Milyon Gelir Elde Edildi

Develi’de şeker pancarı tarımıyla uğraşan çiftçilerimizin ilgisiyle şeker pancarı ilçemiz tarımında ekonomik olarak en yüksek katkıyı sağlamaya devam ediyor.

Kayseri Şeker tarafından 2021-2022 Kampanya Döneminde ilçemiz 24 Köyde 34 bin dekar alanda 647 pancar ekicisi yaklaşık 220 bin ton Şeker pancarı üretimi yaptı. Develi Bölgesine bağlı olarak münavebeli şekilde ekim yapan Pancar çiftçileri 2021-2022 kampanya dönemi toplam pancar bedeli olarak 326 milyon TL hak kazandılar.

İlçe Kaymakamımız Mehmet Tunç, Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar, Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Hurşit Dede, oda başkanları ve çiftçilerimizin katıldığı törende çiftçilerimize pancar bedelinin yarısına tekabül eden 160 milyon TL’yi ayni-nakdi avans ve temlik olarak elden verilirken kalan 166 milyon ise banka hesaplarına aktarıldı. Törende konuşan Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “Kayseri Şeker yönetimini ve onun bünyesinde pancar ekimi yapan hemşerilerimizi bereketli bir dönem geçirmelerinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Develi Belediyesi olarak bizler de ilçemizin tarımsal gelişimi için her zaman olduğu gibi destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

İlçe Müftüsü Emin Patan’ın duasın ve kurban kesilmesinin ardından program sona erdi.

30 Ocak 2023 - 371 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019