×

Haberler

İlçemizde Sağlık Kurumları İçin Protokoller İmzalandı

AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer ve Bitlis Milletvekili Cemal Taşar’ın katılımlarıyla ilçemizde sağlık hizmetlerinde yeni gelişmelerle ilgili protokollerin imzalandığı tören, Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesinde yapıldı.

Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar, hayırsever hemşerimiz Muammer Kocatürk, İl Sağlık Müdürlüğünden Uzm. Dr. Mustafa Karaağaç, Dr. Ahmet Özyalçın, Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Ahmet Topbaş, Siyasi Parti Temsilcileri, STK temsilcileri, Develi Başhekim Yardımcısı Yusuf Doğan, Hastane Müdürü Yusuf Ulusan ve hastane personelinin katıldığı törende konuşan Cabbar Başkan “Develimizde hem eğitim, hem sağlık hizmetlerine imzasını atmış, yaptırdığı kurumlarla hepimizin gönlünü kazanmış hayırsever hemşerimiz, büyüğümüz Muammer Kocatürk Amcamıza bir kez daha teşekkür ediyor, Rabbimden kendisine hayırlı uzun ömürler diliyorum. Ayrıca ilçemizde sağlık başta olmak üzere her zaman bizlere yol gösteren kıymetli milletvekilimiz İsmail Tamer Beyefendi ve bugün katılımlarıyla bizleri onurlandıran Bitlis Milletvekilimiz Cemal Taşar’a da çok teşekkür ediyorum. Yapılan protokollerin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan protokole göre; yıllardan beri Devlet Hastanesi olarak hizmet veren bina 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi olarak hizmet vermesi, yanında Develi Devlet Hastanesi bünyesinde kiralık bir binada yıllardan beri İlçe halkımıza hizmet vermekte olan Hatice Muammer Kocatürk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Develi Dr. Ekrem Karakaya Devlet Hastanesi yanında bulunan Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak hizmet vermesine imza atılarak ilgili ihale süreci başlatılmış oldu.

İmza töreninin ardından protokol Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ın ev sahipliğinde ata toprağımız Yukarı Develi Mahallesini ziyaret ettiler.

15 Kasım 2022 - 303 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019