×

Haberler

İlçemizde 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği

Yurdun dört bir tarafında olduğu gibi 24 Kasım Öğretmenler Günü Develi’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. Milli Eğitim Müdürlüğünün Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla başlayan program daha sonra Pembe Cesarettin Kocatürk Ortaokulunun Mustafa Aksu Kültür Merkezinde hazırladığı programla devam etti.

İlçe protokolünün de katıldığı programa Develi’deki öğretmenler ve öğrenciler de büyük ilgi gösterdi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti. Öğretmenler ve öğrencilerin 24 Kasım Öğretmenler Günü için hazırlamış oldukları şiir, oratoryo ve müzik dinletisi büyük beğeni toplarken 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından hediyeler verildi. Öğretmenlik mesleğine yeni adım atmış öğretmenlerin yemin merasiminin ardından ilçemizde öğretmenlik mesleğine gönül vermiş bu yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere Develi Kaymakamı Mehmet Tunç, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak tarafından plaket ve hediye takdim edildi.

Öğretmenlere yılın bir günü değil her zaman vefa borçlu olunduğunu belirten Cabbar Başkan böylesi güzel bir program düzenledikleri için öğretmen ve öğrencilere teşekkürlerini iletti.

24 Kasım 2022 - 185 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019