Haberler

Grand Prix Velo Erciyes Bisiklet Yarışının İkinci Etabı Başladı

3-4 Eylül tarihleri arasında birinci etabı yapılan Grand Prix Velo Erciyes Uluslararası Bisiklet yarışının ikinci etabına yine Develimiz ev sahipliği yaptı.

İkinci etabın ilk turu olan Elite Kadınlar kategorisinde pedal çeviren kadın bisikletçiler 9.30’da Develi Cumhuriyet Meydanında start alarak 124,8 km sonra Develi Kaymakamlığı önünde bitişe ulaştılar. Elite Kadınlar kategorisinde Ukrayna Milli Takımından Volerya Konenvo 2. Rusya Milli Takımından Lulia Galimullina 3. ise yine Rusya Milli Takımından Anastasia Pecherskikh oldu. Ayrıca Elite Bayanlar kategorisinin en genç sporcusu ise Lulia Galimullina seçildi. Dereceye girenlere çiçek ve plaketlerini Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güçlü ile, Gençlik Spor İlçe Müdürü Adem Demir verdi.

Saat 14.00’da başlayan Elite Erkekler kategorisi ise yine Cumhuriyet Meydanından başlayıp Develi Kaymakamlığında sona erdi. 180 km’lik parkurun sonunda Elite Erkekler kategorisinde 1. Ukrayna Milli Takımından Vitaly Buts 2. yine Ukrayna Milli Takımından Oleksandr Holovosh 3. İse Bahrein Cycling Acar’dan Elchin Asadov oldu. Elite Erkekler kategorisinde ise en genç sporcu ödülünü Rusya Milli Takımından Sovva Novikov aldı. Dereceye girenlere ödüllerini Spor Aş. Genel Müdürü İbrahim Sontaş verdi.

İkinci etabın ikinci turları ise yarın saat 9.30’da Seyrani Kampüsünde start alacak.

14 Eylül 2020 - 82 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019