×

Haberler

Gacer Kafe İngiltere Basınında

Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek’in önderliğinde Develi Kaymakamlığı, Develi Belediyesi ve Öksüt Madenciliğin destekleriyle ilçemizde kurulan S.S. Develi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin satış ofisi Gacer Kafe’nin ürettiği ürünler Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Medyasına konu oldu.

Özellikle gacer ve gacerden yapılan ürünler başta olmak üzere Develi’nin yöresel ürünleri hakkında Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar ve kooperatif üyesi ilçemiz kadınların bilgiler alan ve basın mensupları S.S. Develi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve ürettikleri ürünler hakkında belgesel çekimi yaptılar. Kooperatif üyesi kadınlar üretime dahil olmaları ev ekonomileri için katma değer imkânı sağlayan kooperatifin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.

Özellikle gacerin ve gacerden üretilen ürünlerin çok dikkat çekici olduğunu ve tüm dünyaya duyurulması gerektiğini belirten basın mensupları, kadınların el emeği göz nuru ile ürettikleri ürünleri satabildikleri “Öznesi Kadın Olan” böyle bir projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere tebriklerini ilettiler.

5 Ekim 2023 - 826 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019