×

Haberler

Develi'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Cumhuriyetin 96. yıldönümü kutlamaları Develi Cumhuriyet Meydanında coşkuyla kutlandı. 28 Ekim Pazartesi Günü Saat:13.00’da Atatürk büstüne çelenk sunup saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan program, 29 Ekim Salı sabahı Develi Kaymakamı Murat Duru’nun makamında İlçe protokolünün tebriklerini kabulüyle devam etti.

Tebriklerin kabulünün ardından İlçe Protokolü, Develi Cumhuriyet Meydanındaki programlar için meydana geldiler. Develi Kaymakamı Murat Duru ve Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın okulları tebrikiyle başlayan program, Kaymakam Duru’nun günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla devam etti. 29 Ekim ruhunu yansıtan şiirlerin okunmasının ardından Milli Mücadele Kahramanlarının canlandırıldığı oratoryo gösterisi büyük beğeni topladı. Halat Çekme Federasyonu İl Temsilciliğinin Fahri Mor Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yaptığı halat çekme yarışması büyük beğeni topladı. . İlçemizde görev yapan öğretmenlerin müzik dinletisinin ardından halk oyunları gösterisi de beğeni ile izlendi. Develi Kaymakamı Murat Duru’nun Develi muhtarlarından oluşan “Devlet” isimli takımı ile Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ın belediye personeli ile oluşturduğu “Millet” takımının halat çekme yarışması kutlamalara renk kattı. İki set halinde yapılan yarışmada devlet-millet dayanışması sergilenerek karşılaşma beraberlikle sonuçlandı.

29 Ekim münasebetiyle düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere plaket ve ödüllerin takdim edildiği program protokolün selamlanması ve geçit töreniyle son buldu. Programın ardından İlçe Kaymakamı Murat Duru ve Başkan Cabbar diğer protokol üyeleri ile birlikte İlçe Meydanındaki halkla merhabalaşarak onların da bayramlarını tebrik ettiler.29 Ekim 2019 - 769 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019