×

Haberler

Develi'de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri

Türk ve dünya tarihine damga vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 106. yılı münasebetiyle Çanakkale Zaferi ve şehitler Cumhuriyet Meydanında düzenlenen programla yâd edildi.

Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği çelenklerinin Atatürk büstüne konulmasının ardından, Garnizon Komutanlığı tarafından günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapıldı. Çelenk sunma etkinliğinin ardından Muammer Kocatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Mustafa Aksu Kültür Merkezinde düzenlediği anma programına geçildi. Covid 19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında kısıtlı sayıda katılımcıya yapılan program şehitler için Kuranı Kerim tilavetiyle başladı. Programda daha sonra Coğrafya Öğretmeni Mesut Sarı günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Çanakkale Destanını anlatan videoların izlenip, şiirlerin ve türkülerin okunduğu programda ayrıca oratoryo da sahnelendi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe protokolü tarafından hediyeler verildi. Anma programının ardından ilçe protokolü ilçemizdeki şehit mezarlarını ziyaret ederek güllerle süsleyip dualar etti. 18 Mart’ın Türk ve dünya tarihinde emsalsiz bir öneme sahip olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Çanakkale Geçilmez” diyen ecdadımıza yakışır bir gösteri hazırladıkları için öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünde, başta Çanakkale Şehitlerimiz üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun” açıklamalarında bulundu.


18 Mart 2021 - 426 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019