×

Haberler

Develi Yöresel Ürünler Pazarı Hizmete Açıldı

Öksüt Madenciliğin de destekleriyle Develi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Develi Yöresel Ürünler ve Kadın Üreticiler Yöresel Ürünler Pazarı ilçe protokolü, meclis üyeleri, oda başkanları, Öksüt Madencilik yöneticileri ve Develililerin de katıldığı törenle Develi Mini Terminal içerisinde hizmete açıldı.

El emeği göz nuruyla Develi’de yetiştirilen ürünlerin aracısız bir şekilde yine Develililerle buluşturacak pazarın açılmasının ilçe ekonomisine katma değer üreteceğini belirten Cabbar Başkan “İçerisinde kadın girişimcilerimizin de ürettiklerini satabilecekleri Kadın Üreticiler Yöresel Ürünler Pazarı’nın da olması ayrı bir önem taşımaktadır. Bugün burada kadınlarımızın ne kadar güzel işlere imza attığına şahit olduk. Üreten kadın güçlü kadındır, güçlü kadın da güçlü toplum demektir. Güçlü toplum yolunda önemli işler gerçekleştiren kadınlarımızın başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca Yöresel Ürünler Pazarımızı hayata geçirmemizde bizlere destek olan Öksüt Madencilik yöneticilerine de hemşerilerim ve pazar esnafımız adına teşekkür ediyorum. Develimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” dedi. Kaymakam Tunç da yaptığı konuşmada “Çok farklı ürünlerin yer aldığı ve kaliteli ürünlerin Develililerle buluşmasına vesile olan bu nezih ve güzel pazarın hizmet vermesine vesile oldukları için Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ı ve desteklerinden dolayı Öksüt Madencilik yöneticilerini tebrik ediyor; pazarımızın Develimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından Kaymakam Tunç ve beraberindeki ilçe protokolü stantları tek tek gezerek yetiştirilen ve üretilen ürünler hakkında tek tek bilgi aldılar.

14 Eylül 2022 - 2618 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019