×

Haberler

Develi Belediye Spor ve Develi Sporun Ortak Kulüp Binası Açıldı

Develi Belediye Spor ile Develi Spor’un ortak kullanacakları kulüp binası Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri İl Futbol Temsilcisi Mehmet Yücel, Develi Müftüsü Emin Patan, Öksüt Madencili yetkilileri, Çiftay Şirket temsilcileri, siyasi parti başkanları, Develi Muhtarlar Derneği ve sporseverlerin katılımıyla açıldı.

Cumhuriyet Meydanı Millet Kıraathanesi yanında açılan binanın açılış konuşmasını Develi Spor Kulüp Başkanı Tufan Nayman yaptı. Mekanın kulübe tahsisinde ve içinin düzenlenmesindeki katkılarından dolayı Cabbar Başkana teşekkürlerini ileten Nayman “Develimizi sporda en iyi temsil etmek adına gayretlerimiz devam edecek. Açılışı yapılan bu bina Develi’de spora gönül vermiş her kulüp ve şahsa ev sahipliği yapacaktır. Çünkü en büyük gayemiz Develi takımlarımızın başarısıdır. Açılışını yaptığımız kulüp binamızda nice başarıları beraberce kutlamayı diliyorum” dedi. Develi’nin sporda güzel bir başarı ivmesi yakaladığını; kulüp binasının açılışıyla da sezon öncesi moral kazanıldığını belirten Cabbar Başkan “Develimizin tam merkezinde böylesi güzel ve faydalı bir amaç için hizmet edecek binamızın Develimize hayırlı olmasını diliyorum. Develi’de sporun gelişmesi için istişareler yapılacağı bu binamıza bütün gençlerimizi davet ediyorum” dedi. Develi’de spora büyük önem verilmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirten Develi Kaymakamı Murat Duru “Bir ilçenin kalitesi spora ve sporcuya verdiği destekle ortaya çıkar. Develimiz bu hususta çıtayı çok yukarılara taşımız bir ilçedir. Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ın da sporun ve sporcunun dostu olması Develimiz için büyük bir kazanımdır. Açılışını yaptığımız bu bina Develimizde sporun gelişip yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayacaktır. Develimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlçe Müftüsü Emin Patan’ın ardından açılış kurdelasını kesen ilçe protokolü daha sonra kulüp binasını gezerek yürütülecek faaliyetler hakkında bilgiler aldı. Programın sonunda Kaymakam Duru ve Cabbar Başkan Kayseri İl Futbol Temsilcisi Mehmet Yücel’e Develi Belediye Spor Voleybol Takımının formasını hediye ettiler.

13 Temmuz 2021 - 360 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019