×

Haberler

Cabbar Başkandan Kaymakam Aslan'a Hayırlı Olsun Ziyareti

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar bugün itibariyle İlçemizde görevine başlayan Kaymakam Sinan Aslan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak başarı dileklerini iletti.

Son olarak Van’ın İpekyolu ilçesinde görev yapan Kaymakam Aslan 2021 yılı mülki idare amirleri atama kararnamesi ile ilçemiz kaymakamlığına atandı. Ziyaret esnasında Kaymakam Aslan’a Develi ile ilgili özet bilgiler sunan Cabbar Başkan “Görev sürenizin size ve Develimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. Develi Kaymakamı Sinan Aslan da ziyaretinden dolayı Cabbar Başkana teşekkürlerini iletti.

İlçemiz Kaymakamlığı'na atanan Sinan Aslan Kars Arpaçay'da doğdu. İlk ve orta öğretimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Bir yıl süreyle Sağlık Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı görevinde bulundu. 2008 yılında Aydın Kaymakam adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Aydın Valiliği il stajı, Sakarya/Pamukova kaymakam refikliği, Çanakkale Mülkiye Teftiş stajı, Edirne Enez, Edirne İpsala Kaymakam Vekilliği, Uşak Karahallı, Diyarbakır Eğil ilçesinde kaymakam ve Van Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2009-2010 yılları arasında İngiltere'de Portsmouth Üniversitesinde Kamu yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku alanında doktora yapmaktadır. 2019 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile İpekyolu Kaymakamlığı görevine atanan Sinan Aslan 2021 yılı mülki idare amirleri atama kararnamesi ile Develi Kaymakamlığına atandı. Kaymakam Sinan Aslan evli ve 2 çocuk babasıdır.

14 Eylül 2021 - 22 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019