×

Haberler

39.Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali Kıraç'ın Muhteşem Konseriyle Son Buldu

Develi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği en önemli organizasyonu olan ve bu yıl 39.’su düzenlenen Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali, halk oyunu gösterileri, Dursun Topal konseri ve ardından sevilen sanatçı Kıraç konseriyle son buldu.

İlçe protokolü, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı son gün etkinliğinde yine Develililer de büyük coşku ve heyecanlarıyla etkinlik alanındaki yerlerini aldılar. Üç gün boyunca ülkemizin farklı bölgelerinin halk oyunlarının gösterilerini sunan Anadolu Gençlik ve Spor Derneği Halk Oyunları Ekibinin gösterileri Develililer tarafından yine keyifle izlendi. Cabbar Başkanın halk oyunları ekibine festivalin ruhuna uygun kültürel aktiviteleriyle değer kattıkları için hediyeler vermesinin ardından İstanbul Develi ve Yöresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Cebeci Seyrani ve Develi için yazmış olduğu şiirleri okudu. İstanbul’dan festivale destek vermek için gelen İstanbul Develi ve Yöresi Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Orhan Cebeci, İstanbul Genç Develililer Derneği Başkanı Cengiz Avcılar’a teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan yine kurulan “Yöresel Ürünler ve El Sanatları Pazarı” başta olmak üzere desteklerinden dolayı Develi Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Selçuk Demirkıran ve 39. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin ana sponsoru Öksüt Madenciliğe teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan hediyeler takdim etti.

Hediyelerin takdiminden sonra sahne alan Dursun Topal birbirinden güzel ezgileri ve türküleriyle festivale renk kattı. Beyefendi kişiliği ve sanatında ustalıkla Develililerin gönlünde büyük yer ettiğini belirten Cabbar Başkan festival anısına Dursun Topal’a Seyrani Biblosu ve Türk Bayrağı hediye etti. Dursun Topal’ın büyük beğeni toplayan sahne performansının ardından 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali, kendine has yorumuyla herkesin çok sevdiği Kıraç konseriyle devam etti.

Develililerin coşkuyla eşlik ettiği ve Develililere unutulmaz bir gece yaşatan usta sanatçı Kıraç’a teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan ilçemizin yöresel ürünleri olan cıvıklı, gacer ekmeği ve kabak çekirdeğini tanıttıktan sonra festival anısına Seyrani Biblosu ve Türk Bayrağı hediye etti. Hediyeler sonrası böylesi güzel bir organizasyona imza attığı için Cabbar Başkana, sevgi ve coşkularından dolayı Develililere de teşekkürlerini ileten sevilen sanatçı Kıraç’ın eskimeyen şarkıları ve türkülerinden oluşan konserinin ardından festival programı sona erdi.

Festivalin sonunda Cabbar Başkan “Aşık Seyranimizi anmak ve hemşerilerimize hoş vakitler geçirmek adına bu yıl 39.’sunu düzenlediğimiz Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalimizin sonuna geldik. Festivalimizin başından sonuna kadar emeği geçen bütün personelime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Festivalimizde birbirinden kıymetli sanatçılarımızı, aşıklarımızı sizlerle buluşturduk. Katkı sağlayan, destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. Festivalimizin başından sonuna kadar coşkuları ve heyecanlarıyla bizlere moral veren kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyor; inşallah bundan sonra da siz kıymetli hemşerilerimizi birbirinden güzel etkinlik ve programlarla buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Festival anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından 39. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

13 Ağustos 2023 - 801 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019