×

Haberler

39. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalinin 2. Gününde Zara Rüzgarı

Develi Belediyesinin en önemli kültür-sanat etkinliği olan ve bu sene 39. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü, kukla gösterisi, halk oyunu gösterileri, genç aşıkların türkü dinletisi, sevilen sanatçı hemşerimiz Âdem Kılıç ve usta yorumcu, sevilen sanatçı Zara konseriyle coşkuyla kutlandı.

Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ın selamlama konuşmasıyla başlayan ikinci gün programında kardeş şehirlerimiz Cazin ve Vierzon’dan gelen misafirlerimizin duygu ve düşüncelerini dile getiren konuşmalarıyla devam etti.

Selamlama konuşmalarının ardından sahne alan folklor gösterileri yine göz doldurdu. Ülkemizin en genç aşıkları olan Ozan Halil Dalyak ve Ozan Yağız’ın aşıklık geleneğinden örnekler sunduğu türkü dinletisinin ardından Develililerin yakından tanıdığı, sazı, sözü ve kişiliğiyle herkesin takdirini kazanmış hemşerimiz Âdem Kılıç sahne aldı. Oyun havalarıyla Develilieri coşturan Âdem Kılıç konserinin ardından türkülerin sevilen sesi, usta yorumcu Zara Develililerin coşkusuyla sahne aldı. Aşık Seyrani gibi bir değeri anmak için Develi’de olmaktan ve Develililere türkü söylemekten büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu belirten sevilen sanatçı Zara, birbirinden güzel türküleri ustalıkla söylemesinin yanı sıra sempatik tavırları ve hoş muhabbetiyle de Develililerin büyük sevgisini kazandı. Zara rüzgarının estiği 39. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü muhteşem konserle sona erdi.

Âdem Kılıç ve Zara’ya 39. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’ne teşriflerinden dolayı teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan sanatçılara Seyrani Biblosu ve Türk Bayrağı takdim ettikten sonra “Muhteşem bir başlangıç ve birbirinden güzel konserlerle festivalimizde ikinci gün etkinliklerimizi de tamamladık. Böylesi güzel bir gece yaşattıkları için sahne alan usta sanatçı Zara’ya ve hemşerimiz Âdem Kılıç’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah yarın yine bu alanda siz kıymetli hemşerilerimizle final gecemizde buluşacağız” dedi
12 Ağustos 2023 - 539 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019