×

Haberler

38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali İsmail Altunsaray'ın Muhteşem Konseriyle Sona Erdi

Develi Belediyesinin geleneksel hale getirdiği en önemli organizasyonu olan ve bu yıl 6 gün süreyle birbirinden güzel etkinlik ve konserlerin yer aldığı 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali, halk oyunu gösterileri, Dursun Topal Konseri ve bağlama virtüözü ve usta türkü yorumcusu İsmail Altunsaray Konseriyle sona erdi.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Develi Koordinatörü Şaban Elbiz, ilçe protokolü, siyasi parti başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı son gün etkinliğine yine Develililer de büyük coşku ve heyecanlarıyla etkinlik alanındaki yerlerini aldılar. Çocuklar için kukla gösterileriyle başlayan son gün etkinliğinde uzun yıllar yurt dışında yaşamış gurbetçi hemşerimiz Rüstem Sırkını’nın şiiri ve genç hemşerimiz Hasan Karabulut’un şarkısıyla devam etti. Üç gün boyunca ülkemizin farklı bölgelerinin halk oyunlarının gösterilerini sunan Anadolu Gençlik ve Spor Derneği Halk Oyunları Ekibinin gösterileri Develililer tarafından yine keyifle izlendi. Cabbar Başkanın halk oyunları ekibine festivalin ruhuna uygun kültürel aktiviteleriyle değer kattıkları için hediyeler vermesinin ardından sahne alan Dursun Topal birbirinden güzel ezgileri ve türküleriyle festivale renk kattı. Beyefendi kişiliği ve sanatında ustalıkla Develililerin gönlünde büyük yer ettiğini belirten Cabbar Başkan festival anısına Dursun Topal’a katılım belgesi, kilim ve Türk Bayrağı hediye etti. Dursun Topal’ın büyük beğeni toplayan sahne performansının ardından 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali bağlama virtüözü ve usta türkü yorumcusu İsmail Altunsaray Konseriyle sona erdi. Gerek uzun havalar gerekse hareketli türkülerle Develililere unutulmaz bir gece yaşatan usta sanatçıya teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’la birlikte hediyeler takdim etti. İsmail Altunsaray’ın müzik eğitimi almak isteyen gençler için rol-model olduğunu belirten Başkan Yalçın “6 gün boyunca böylesi anlamlı ve büyük bir organizasyona ev sahipliği yapmak büyük bir özveri ve gayret gerektirir. Emeklerinden dolayı Cabbar Başkanımı ve ekibini tebrik ediyor, böylesi güzel bir etkinlikte siz Develili kardeşlerimle bir araya gelmekten onur duyuyorum” dedi. Hediyeler sonrası Develililere bu toprağın türkülerini söylemeye devam eden İsmail Altunsaray’ın konserinin ardından festival programı sona erdi.

38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’ne vermiş oldukları destekten dolayı Öksüt Madencilik Dış İlişkiler Müdürü Olgun Otyakmaz’a festival anısına hediyeler takdim eden Cabbar Başkan “Zamanlar ve zeminler ötesine taşan mesajıyla Anadolu’nun en önemli halk ozanı olan Aşık Seyranimizi anmak ve hemşerilerimize hoş vakitler geçirmek adına bu yıl 6 gün olarak programladığımız 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalimizin sonuna geldik. Festivalimizin başından sonuna kadar emeği geçen bütün personelime huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Festivalimizde birbirinden kıymetli sanatçılarımızı, aşıklarımızı sizlerle buluşturduk. Katkı sağlayan, destek veren herkese şükranlarımı sunuyorum. stivalimizin başından sonuna kadar coşkuları ve heyecanlarıyla bizlere moral veren kıymetli hemşerilerime teşekkür ediyor; inşallah bundan sonra da siz kıymetli hemşerilerimizi birbirinden güzel etkinlik ve programlarla buluşturmaya devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Festival anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından 38. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali sona erdi.

7 Ağustos 2022 - 402 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019