×

Haberler

38. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalinin 2. Gününde Sevcan Orhan Rüzgarı Esti

Develi Belediyesinin en önemli kültür-sanat etkinliği olan ve bu sene 6 gün sürecek olan 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü Kayseri protokolünün teşrifi ile kukla gösterisi, TÜRKSOY gösterileri, Tuğba Çimencan Konseri ve usta yorumcu, sevilen sanatçı Sevcan Orhan konseriyle coşkuyla kutlandı.

Kayseri Valimiz Gökmen Çiçek, Kayseri Vali Yardımcısı Abdullah Kalkan, Özbekistan Fergana Şehri Vali Yardımcısı Hurşit Ahmedov, Büyükşehir Belediye Başkanı hemşerimiz Dr. Memduh Büyükkılıç, Yeşilhisar Kaymakamı Ahmet Ali Altıntaş, İlçemiz Cumhuriyet Başsavcısı İlteriş Altıntaş, Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreter Yardımcısı Doç. Dr. Bilal Çakıcı, TÜRKSOY Daire Başkanı Sancar Mülazımoğlu, Tufanbeyli Belediye Başkanı Remzi Ergü, İl Kültür Müdürü Dr. Şükrü Dursun, ilçemiz protokolü, ilçemiz siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve Develililerin katıldığı festivalin ikinci gününde kısa bir selamlama konuşması yapan Develi Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar “Hemşerisi olmaktan iftihar ettiğimiz ve anısına bu yıl 38.’sini düzenlediğimiz Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivalimiz birbirinden güzel etkinlik ve konserlerle devam ediyor. Programımıza teşrif eden Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Memduh Büyükkılıç başta olmak üzere kıymetli protokole ve alanımızı boş bırakmayarak Seyrani’ye sevgisini gösteren siz değerli hemşerilerime bir kez daha teşekkür ediyor, keyifli bir akşam geçirmenizi diliyorum” dedi.

Seyrani’yi anmak adına her yıl kalitesini artırarak devam eden festivale ev sahipliği yapan Cabbar Başkanı ve Develilileri tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’ın selamlama konuşmasının ardından söz alan Valimiz Gökmen Çiçek “İki aydır Kayseri’deyim ve gördüm ki Develimiz Kayseri’nin göz bebeği. Seyrani gibi bir değeri çıkarmış ve bu değerine sahip çıkan siz Develili dostlarımı ve Belediye Başkanımız Mehmet Cabbar’ı tebrik ediyor, festivalimizin en güzel şekilde geçmesini diliyorum” dedi.

Selamlama konuşmalarının ardından sahne alan ve TÜRKSOY vesilesiyle ilçemize gelen ekiplerin konser ve folklor gösterileri yine göz doldurdu. Tam bir görsel şölen sunan TÜRKSOY ekiplerinin gösterilerinin ardından yurdumuzun dört bir tarafından derlediği türkülerle sahne sanatçı Tuğba Çimencan’ın konseri de büyük beğeni topladı. Develililerin de türkülerine eşlik ettiği Tuğba Çimencan Konserinin ardından türkülerin sevilen sesi, usta yorumcu Sevcan Orhan Develililerin coşkusuyla sahne aldı. Aşık Seyrani gibi bir değeri anmak için Develi’de olmaktan ve Develililere türkü söylemekten büyük heyecan ve mutluluk duyduğunu belirten sevilen sanatçı Sevcan Orhan, birbirinden güzel türküleri ustalıkla söylemesinin yanı sıra sempatik tavırları ve hoş muhabbetiyle de Develililerin büyük sevgisini kazandı. Sevcan Orhan rüzgarının estiği 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’nin ikinci günü muhteşem konserle sona erdi.

Sevcan Orhan ve Tuğba Çimencan’a 38. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali’ne teşriflerinden dolayı teşekkürlerini ileten Cabbar Başkan sanatçılara teşekkür plaketi, katılım belgesi, kilim ve Türk Bayrağı takdim ettikten sonra “Muhteşem bir başlangıç ve birbirinden güzel konserlerle festivalimizde ikinci gün etkinliklerimizi de tamamladık. Böylesi güzel bir gece yaşattıkları için sahne alan usta sanatçı Sevcan Orhan’a ve Tuğba Çimencan’a çok teşekkür ediyorum. Festivalimiz bundan sonra da birbirinden güzel etkinlik ve sevilen sanatçıların konserleriyle devam edecek. İnşallah yarın yine bu alanda siz kıymetli hemşerilerimizle buluşacağız” dedi.

3 Ağustos 2022 - 297 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Gönül Caddesi No:1
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019