×

Haberler

18 Mart'ta Ata Ocağı Yukarı Develi Mahallesi Al Bayraklarla Süslendi

Develi Belediyesi ekipleri 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle ata ocağı Yukarı Develi Mahallesini Türk Bayraklarıyla süsledi.

Çanakkale şehitlerinin aziz hatırlarını yaşatmak için Develi Belediyesi tarafından Yukarı Develi Mahallesinde inşa edilen Çanakkale Şehitleri Anıt Parkının çevresindeki mahalleler Türk Bayraklarıyla donatılarak aziz şehitlerimiz yad edildi. “Özgürlüğümüzün sembolü olan al bayrağımız için şehit düşen askerlerimizin hatırası adına bayraklarımızla mahallemizi süslediğinden dolayı Cabbar Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diyen mahalle sakinleri memnuniyetlerini dile getirdiler.

18 Mart’ın Türk ve dünya tarihinde emsalsiz bir öneme sahip olduğunu belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Çanakkale Geçilmez” diyen ecdadımız anmak için Çanakkale Şehitleri Anıt Parkı çevresindeki mahallelerimizi al bayrağımızla süsleyerek aziz hatırlarını yad ettik. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününün 107. yıl dönümünde, başta Çanakkale Şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekanları cennet olsun” açıklamalarında bulundu.

18 Mart 2022 - 164 kez okundu.
Ücretsiz mobil uygulamayı indir
Develi Belediyesi
İbrahimağa Mah. Cumhuriyet Cad.
Develi KAYSERİ
0 (352) 621 60 41
info@develi.bel.tr
DEVELİ BELEDİYESİ © Copyright 2019